Akademik Direktör Konuşması

Birdünya Koleji'ne Hoşgeldiniz

Bu güçlü ve başarılı okul topluluğunun aktif bir parçası olduğum için çok mutlu ve gururluyum.Beylikdüzü bölgesinin parlayan yıldızı "Bir Dünya Koleji" nin yeni genel müdürü  olarak ; güvenli ve sağlıklı bir ortamda tüm öğrencilerin yüksek kaliteli eğitim, kariyer  hedefleri ,yaşam ve akademik becerilerinin en iyisini  öğrendikleri güvenli ve olumlu bir öğrenme ortamını teşvik etmek  en önemli amacımızdır. Okulumuzda hepimiz  akademik mükemmelliğe adanmış sağlıklı bir topluluk oluşturmak , desteklemek için tüm enerji ,güç ve motivasyonumuzla çalışıyoruz

Evrensel kaliteye sahip  eğitim ailemizin üç ana ortak paydası değerli  okul personelimiz , sevgili öğrencilerimiz  ve kıymetli velilerimizdir. Değerli eğitim paydaşlarımız uyum ve birliktelik içinde çalıştığında her çocuk için inanılmaz kişisel ve akademik gelişim gerçekleşebilir. Bu büyüme, öğrenciler  sorumluluk bilinciyle aktif öğrenme içinde çalışarak, ebeveynler  ve okul eğitim takımı birbirleriyle açık ve şeffaf iletişim kurarak ,velilerimiz cesaret ve destek sağladığında güçlenir. Tüm okul ekibim ve sevgili öğrencilerimle liderlik misyonuyla çalıştığım için çok şanslıyım.
31 yıllık eğitim ve yöneticilik kariyerimle  İstanbul, Amerika ve İngiltere’de K12 okulları , şirket ve üniversitelerde İngilizce öğretmeni, akademisyen , üst düzey yönetici olarak aktif iş hayatıma devam etmekteyim.1989 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldum ve 2011 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde yüksek lisansımı yaptım. 2013 yılında akademisyen olarak emekli olup  prestijli kolej ve şirketlerde Yabancı Diller Bölüm Başkanı,  eğitim koordinatörü ,kurumsal İngilizce  sistem kurucusu olarak görev yapmaktayım. 

‘’TSE Okulum Temiz’’ sertifikası almış bulunan okulumuzda COVID-19 önlemleri için okul binamızı, sınıflarımızı ve özellikle su ve sanitasyon tesislerimizi günde en az bir kez, özellikle çok sayıda insanın temas ettiği yüzeyleri (korkuluk, yemek masaları, spor malzemeleri, vb.) temizlemeye ve dezenfekte etmeye çok dikkat ediyoruz. Maskelerimizi kullanarak okuldaki birebir  ve küçük grup ortamlarında sosyal mesafemizi uyguluyoruz. Öğrencilerimizle birebir  ‘’COVID-19 ile Güvenli ve Sağlıklı Yaşam Oryantasyonumuzda’’  maskeli, sosyal mesafeli, hijyenik, maximum 10 kişilik kısıtlandırılmış  ortamlarda butik  okulumuz tarafından tüm sağlık ve güvenlik önlemlerimiz alınmıştır. Öğrencilerimizin ruhsal, fiziksel ve akademik anlamda bu zor sürece uyumlarını kolaylaştırıcı ve onlara gerekli önlemler alınarak COVID-19 gerçeğiyle normal hayatlarına güvenli ve sağlıklı  bir şekilde devam etmelerine destek ve yardımda ; siz değerli velilerimizle işbirliği içinde olmaktan sevinç ve gurur duymaktayız. 
Son olarak, etkin ve kaliteli ilişkimizin en önemli yönlerinden birinin okul-öğrenci-veli iletişim hatlarını açık tutmak olduğunu belirtmek isterim. Olumlu ve üretken iletişim, okuldaki başarımız için çok önemlidir. Çocuğunuz için olumlu ve başarılı bir akademik sonuç sağlamak için sizinle ve çocuğunuzla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum. Her zaman çözüm odaklı ulaşılabilir idare ve yönetim  anlayışımızla 444 11 52 '' okul numaramızdan veya cep numaramdan (0530161 40 30) siz değerli velilerimizle kaliteli iletişim halinde olmayı dilerim. Hepinize ‘’Bir Dünya Kolejine Hoş Geldiniz’’ diyerek değerli görüşlerinizi, üretken fikirlerinizi ve önemli endişelerinizi dinlemeye hazırım. Hepinize sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler dilerim.
Bir Dünya Koleji'ne güvendiğiniz için çok teşekkür ederiz.


Nilgün KARATAŞ
Genel Müdür & Okul Müdürü

İLETİŞİM

444 1 152

info@birdunyakoleji.com

ADRES

Kavaklı Mah. Ürgüp caddesi no: 31

Beylikdüzü, İSTANBUL