AKŞAM LİSESİ KAZANILAN HAKLAR AÇISINDAN GÜNDÜZ ÖĞRENİM VEREN LİSELERDEN HİÇBİR FARKI BULUNMAYAN VE EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ DERSLERİN ÇALIŞMA SAATİ BİTİMİNDE BAŞLADIĞI BİR LİSE TÜRÜDÜR.

Akşam Lisesi herhangi bir nedenden dolayı lise eğitimini tamamlayamamış bireylere lise diplomasını alma imkanı sağladığı gibi üniversite tahsili düşünen öğrenciler için düşük mevcutlu sınıflarda öğretmenlerden daha fazla yararlanma olanağı da sunar.
Akşam Lisesinde yaş sınırlaması yoktur. Aşağıda belirtilen kayıt şartlarını taşıyan her birey kayıt yaptırabilir. Akşam Lisesinden mezun olan öğrencilerle diğer liselerden mezun olanların diploma ve haklar açısından hiçbir fark bulunmamaktadır dolayısıyla üniversiteye girişlerinde de farklı bir muameleye tutulmazlar. Diğer liselerden mezun olan bir öğrenci hangi haklara sahipse  Akşam Lisesi’nden mezun olan öğrenciler de aynı haklara sahiptir.
Kayıt tarihinde askerlikle ilgili bir sorunu olmayanların okulumuza kaydı yapılmakta, öğrenim süreci içerisinde okulumuz tarafından askerlik şubesine gönderilen belge ile öğrencilerimizin askerlik tecili, ilgili şubelerince yapılmaktadır. Kısacası askerlik çağına giren öğrencilerin tecil işlemleri için askerlik şubelerine belge gönderilmekte ve tecil işlemleri diğer liselerde olduğu gibi yapılmaktadır. 
Kimler Kayıt Olabilir?
İlköğretim okulu mezunu
Lise eğitimine başlayamamış olanlar.
Lise eğitimini yarıda bırakmış olanlar.
Lise okuma hakkı süresini doldurmuş olanlar.
Lise son sınıfta beklemeli olanlar.
Açık Öğretim Lisesi’nden ayrılanlar. (0-47 kredililer Lise 1’e, 48-95 kredililer Lise 2’ye, 96-144 kredililer ise Lise 3’e, 144 ve üzeri kredisi olanlar Lise-4’e kayıt edilirler)
Meslek liseleri 1. sınıftan ayrılanlar veya 2. sınıfa geçenler okulumuza kayıt yaptırabilirler.

Avcılar, Büyükçekmece ve Beylikdüzü Bölgelerinde Bir Dünya Koleji eğitim kalitesiyle akşam lisesi eğitimi en uygun koşullarla değerli öğrencilerin hizmetinde.

Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Avcılar Bölgelerinde Yüksek Standartlarda Akşam Lisesi Eğitimi Bir Dünya Koleji Kalitesiyle
Beylikdüzü lokasyonunda hizmet sunan Bir Dünya Koleji Akşam Lisesi kariyer hedeflerinize ulaşmanızda her zaman yanınızda.

İLETİŞİM

444 1 152

info@birdunyakoleji.com

ADRES

Kavaklı Mah. Ürgüp caddesi no: 31

Beylikdüzü, İSTANBUL