Anaokulu

BEYLİKDÜZÜ’NÜN PARLAYAN YILDIZI : EN KALİTELİ BUTİK ANAOKULU
İSTANBUL BİR DÜNYA KOLEJİ ANAOKULU MÜFREDATI

Uluslararası eğitim kurumlarında yürütülen ve öğrencilerimizin fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal, dil ve öz bakım gelişimlerini destekleyen bir eğitim programını takip ediyoruz. Bu eğitim programı ile çocuklarımızın ihtiyaçlarına uygun, özgür ve eğlenceli bir öğrenme ortamı yaratıyoruz. Programımız, öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş eğitim ortamlarında yaşam becerilerini  geliştirmek için fırsatlar sunar.

BDK OKUL ÖNCESİNDE BİR GÜN

• Beylikdüzü Yakuplu’daki kampüsümüzde sevgi ve güler yüzle karşılanan öğrencilerimiz ; aile sıcaklığını hissedecekleri sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlarlar.

• Türkçe ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilen etkinliklerle dil becerileri gelişirken yeni kavramlar öğrenirler.

• Boş zamanlarında kendi ilgi ve isteklerine göre oyunlar oynarlar.

• Fiziksel aktiviteler ve spor dersinde dengeli ve koordineli bir şekilde egzersiz yaparken, paylaşma ve kurallara uyma yeteneklerini geliştirme fırsatı bulurlar.

• Sanatta renk, biçim, duyu ve estetik gelişimi ve üretkenliği sağlamak için eğlenceli aktiviteler yaparlar.

• Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde öğle yemeği yiyerek enerji depolarlar.

• Deneyler, gözlemler, bilimsel ve doğa olayları ile merak uyandırarak çocuklarımızda araştırma ve keşfetme alışkanlığı oluşturmayı hedefliyoruz.

• Müzik ve dans etkinliklerinde ritim ve estetik duygular geliştirirler.

• Okulumuzun her köşesinde İngilizceyi yaşayarak dil edinim alışkanlığı kazanırlar,.Uluslararası eğitim kimliğimizle, oyunlarda ve İngilizce şarkılarda yeni kavramlarla yaşayarak ana dili edinme kolaylığında İngilizce pratik yapma şanslarına sahiptirler.

• Öğle yemeğinden sonra ikindi kahvaltısıyla gün sona erer.
EVRENSEL DEĞERLER VE KARAKTER EĞİTİMİ

Evrensel değerler ve karakter eğitimi programı ile değerlerini davranışa dönüştürebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. 3-5 yaş arası öğrencilerimize yönelik bu programda sevgi, saygı, işbirliği, barış, sorumluluk, paylaşım, sabır ve dürüstlük gibi temel değerler öğretilmektedir. Eğitim programı, oyunlar, şarkılar, hikayeler, çember saati, drama, sanat etkinlikleri gibi eğlenceli çocuk aktivitelerini içerir. Bu eğitim programı ile nihai hedefimiz, bu soyut kavramları anlamlı deneyimlerle somutlaştırarak ve farkındalık kazanarak evrensel değerleri arzu edilen davranış biçimlerine dönüştürmektir.


İLETİŞİM

444 1 152

info@birdunyakoleji.com

ADRES

Kavaklı Mah. Ürgüp caddesi no: 31

Beylikdüzü, İSTANBUL