Okul Sistemi

Online Eğitim

Okulumuzun tüm kademelerinde, “Zoom” programı üzerinden günlük sekiz ders işlenmektedir.

Derslerimiz, öğrencilerimizin uzun saatler ekran karşısında bulunup sağlık sorunlarına sebep olmamak için otuz dakika ile sınırlandırılmıştır. Öğrencilerimizin derse aktif katılımını sağlamak amacıyla kameralarının açık olması zorunlu tutulmaktadır. Derse katılım durumu, “Google Tablolar” uygulaması üzerinden anlık olarak bildirilmekte ve sınıf danışman öğretmeni tarafından takip edilerek veliye bilgi verilmektedir. Sık devamsızlık yapan öğrencilerin velileri haftalık olarak bilgilendirilmektedir. 

Derslerimiz, öğrencilerimizin uyku düzenini bozmamak adına saat 09.00’da başlamakta ve öğrencilerimizin dışarı çıkma izinleri olan saatlerde derslerine odaklanmaları zor olduğu için 14.40’ta sona ermektedir. 
Haftanın dört günü “Ofis Etütleri” ile öğrencilere; öğretmenlerine soru sorabilecekleri, anlamadıkları konuları tekrar edebilecekleri ve öğretmenle birebir iletişim kurabilecekleri bir sınıf ortamı sağlanmaktadır. İlkokul kadememizde ise “Etkinlik Dersleri” ile öğrenciler; enerjilerini atabilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri ve sanatsal aktiviteler yapabilecekleri bir ortama kavuşmaktadır.
Canlı derslerimizde “Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli” uygulanmaktadır. Sınıf mevcutlarımızın az olması dolayısıyla öğrencilerimiz derslere daha fazla katılım gösterebilmektedir. Canlı sınıflarımızda öğrenciler; aktif katılım sağlamakta, deneyler gerçekleştirmekte ve sunumlar yapmaktadır. Bu sayede yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleşmektedir. 
Online eğitim sürecinde sınav gruplarımızda deneme sınavları uygulanmaya devam etmektedir. Öğrenciler birebir ders alma olanağına sahiptir ve düzenli olarak soru çözümü saatleri yapılmaktadır. YKS ve LGS eğitim seminerleri ile hem öğrencilere hem de velilere sınav süreci ile ilgili bilgi verilmektedir.
Okulumuzun instagram sayfası üzerinden her hafta “Hikâye Saati” etkinliği ile İngilizce ve Türkçe hikâye kitapları okunmakta ve öğrencilerin soruları yanıtlanmaktadır. Böylece öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını sürdürmeleri amaçlanmıştır.
Yüz yüze eğitime başlayacağımız sağlık dolu günlerin özlemiyle, online eğitimi en kaliteli hale getirmek için canla başla çalışmaktayız.İLETİŞİM

444 1 152

info@birdunyakoleji.com

ADRES

Kavaklı Mah. Ürgüp caddesi no: 31

Beylikdüzü, İSTANBUL